...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Běházky a probežky

3. listopadu 2010 v 11:41 | dav |  Kdo jsme
Kdy: ... když to jen trošku jde...
Kde: ...všude, kam jen zavítáme
Co: ... no přeci běhání

   Na ty dva novotvary v nadpisu má copyright Gábina, kouzlili jsme totiž jednou takhle se slovíčky, když jsme spolu přemýšleli, jak vlastně nazvat, to co tak rádi provozujeme. Je to divná lidská touha něco pojmenovávat, něco definovat, většinou to není ani pro tu činnost samotnou nijak podstatné, ale v zájmu srozumitelnosti tohohle webu tak činím

na Kálek


  Nejdříve asi, co to není.

  Rozhodně se nejedná o povídání o výkonstním běhání. Ne že bychom nechodili na závody, ne že bychom neměli rádi jejich atmosféru, setkání s kamarády, někteří z nás ani nepostrádají tu potřebnou trochu soutěživosti, ale o tom to pro nás není, nehledě na naše zanedbatelné výkony a časy většinou na hranici sportovní potupy.

Na jezeří


  I když to může tak někdy vypadat , nechceme se ani chlubit. Chceme vyprávět, sdílet, ukázat a nastínit možnost, jak hezky trávit čas. Víme, že nečiníme nic unikátního, jde jen o jakési běžecké směřování. A možná se chceme i trochu pochlubit:-)

   Přestože já k ultra trochu inklinuji  (ostatně co jiného mi při mé rychlosti zbývá:-) a přestože se většinou jedná o běhy tak mezi 20 a 30km, není to primárně  trénink na ultra, ten spočívá v dlouhém a hlavně souvislém běhy. my se klidně necháme vyvést z tempa čímkoli, co nás zaujme. Krásnou krajinou, kterou by bylo škoda nefotit, kytkami ve škarpě, malinami u cesty, ptáky nad hlavou, člověkem, který vede zajímavé psa, nebo hezkou hospůdkou u silnice.

malý blaník


  Asi to bude pro nás nějaká forma turistiky, někdo vyráží za poznáním autem, někdo na kole,  většina jen tak pešourem, my běháme (ale někdy se to tempem té pěší turistice blíží:-).
V jakémsi vyšším výkonostnějším levelu se tomu říká trail runnink. Někdy se dá takhle využít dálkový pochod, někdy závod, který si člověk odběhne v pomalém tempu a nalehko, občerstvovačky jsou jako bonus. je to takový kompromis, podobným stylem jsme běželi padesátku v Brdech, i když ke konci jsme se závodních ambicí nedikázali zdržet:-)

orasín


  Jsou chvíle, kdy se při běhání zavírám do sebe.  Nechávám jen cosi plynout, myšlenkami jsem jinde, buď někde uvnitř, nebo si poslouchám pohádku. Tohle je pravý opak. Společně zvolíme trasu, společně ji vnímáme, komentujeme, kdokoli a kdykoli smí zastavit za účelem občerstvení, okouzlení a kochání se.
  Tuhle výsadu s námi mají společnou jen peší turisté, v autě se většinou zastavit nedá, nebo se jede s nějakým konkrétním cílem, málokdo tuhle možnost využívá na kole.  No schválně, slezete v kopci z kola, když vidíte u cesty  motýla, houbu, zvláštní strom, horský hřeben v oparu....a oproti pěším jsme zase podstatně rychlejší, s minimální zátěží stihneme vidět a zažít více, vyběhneme ráno, kolem poledne je už tříca v nohách a odpo relax s knížkou.
  Jasně, každý vychvaluje to svoje, my nedáme dopustit na naše běházky. Zažili jsme při nich, že na to tenhle blog nestačí. Tak to někdy zkuste taky, třeba mi dáte za pravdu....u Vydry 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chuana Chuana | E-mail | 3. listopadu 2010 v 14:56 | Reagovat

Ahoj,
máte moc hezký blog,který se dobře čte a krásné fotky.
Přeji pevné zdraví,hodně pěkných zážitků a těším se na další čtení !

2 Petr Ozogán Petr Ozogán | Web | 3. listopadu 2010 v 18:22 | Reagovat

Moje kamarádka zase vymyslela "koloběh". Ona jela na kole, já vedle ní klusal. A šlo nám to dobře, dokonce jsme tak běželi až do ciziny (Německo máme za humnama).

Já stále tvrdím, že jsem začal běhat až letos. Ale když to tady čtu, uvědomuju si že když jsem někde venku v přírodě šel, tak jsem některé málo zajímavé úseky probíhal, abych pak měl na jiné zajímavější více času.

3 Marci Marci | 3. listopadu 2010 v 23:07 | Reagovat

Je to skvělé, když to můžete takhle absolvovat společně... Musí to být úžasné zážitky...

4 Peggy Peggy | 4. listopadu 2010 v 8:07 | Reagovat

To je naprosto obdivuhodné! Dýchá z toho kouzelná atmosféra naprosté pohody. Přemýšlím, proč si běh neumím užít stejně jako vy.

5 Jarka Jarka | E-mail | Web | 26. listopadu 2011 v 18:01 | Reagovat

Moc hezký blog! Vaše články se moc pěkně čtou. Přeji mnoho dalších pěkných zážitků, hodně zdraví a pohody.
Jarka

6 PPcko PPcko | 17. května 2012 v 15:43 | Reagovat

Skvělé! Díky za inspiraci.
Snad Vám to dál takhle běhá a bude i nadále...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama