...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

"...a zas kurva padá..."

6. prosince 2010 v 20:14 | Gábina a dav |  Milý deníčku...
Dav
 motto: Dalekáť cesta má (na Říp) a marné volání... po jaru

 No, Mácha o dalekých cestách něco věděl, vlastně o marném volání taky.  My ale už volat přestali, abychom neochraptěli, prostě  nedoufáme, že to do soboty roztaje a makáme na sněhu. Jednak proto, že jiný terén v našich krajích fakt k dispozici není, jednak proto, že je to asi nejpravděpodobnější varianta pro sobotní závod. Že by rozkvetly louky, o tom se asi nezdá ani těm největším optimistům, pesimisté se zase modlí, jen aby to nepovolilo a pak zase neumrzlo. Vlastně ne, špatně, pesimisté už mají nachystané nesmeky a už jen u nich doostřují hroty...
 Kdyby došlo k oblevě a následně to pak zmrzlo, to bychom asi účast na takových ledových horách zvažovali, takhle ale víme, že to bude dřina jak sviňa, viz dnešní a nedělní běhání, že si o nějakém ambiciózním čase můžeme jen nechat zdát a že úspechem bude už jen to - dotáhnout kolo a jeden druhého nějak do cíle.
 Kolečko se ale včera ještě hřálo ve sklepě v Praze, za průvodce jsme si vybrali psa a pobíhali v závějích kolem Chomutova. .., ale dnes jsme ho taky vyvenčili, protože tušíme, kde asi bude problém, ještě nevíme, jestli cyklista potlačí kolo, nebo běžec potlačí cyklistu...

11

Gábina
motto: Ladovská zima za okny je, a srdce jímá bílá nostalgie..

  4. prosince. Sobotní ráno. Sluníčko, sníh za okny září jako tisíce droboučkých drahokamů. Těším se na procházku do lesa v Vojtou a oběma labradory.Nádhera. Ledové království.
  Než vyrazíme rychle zajet Gandalfovi pro pytel granulí. Uf, teploměr ukazuje mínus patnáct ... auto poskakuje ve zledovatělých kolejích, naštěstí bariéry sněhu zabrání, aby vlítlo někam kam nechci.Na pumpě kupujeme druhou škrabku, den předtím jsem k výbavě auta pořídila lopatu.

psi

  Navlečení jako eskymáci vyrážíme s Davidem podél vodního převaděče naproti Vojtovi a Hubertovi. Psi se už nějakou dobu neviděli a lítají kolem jak pominutí. Brodíme se sněhem přes louku k Hrádečné, brodíme se sněhem nahoru na Partyzán. Brodíme se dolů. Procházka prima. Ale kolo-běh za týden??? Snažím se věřit v oblevu.

22

  5. prosince. Nedělní ráno. Zataženo. Oteplení na mínus osm. Skepticky hledím na krosovky. No, jo. Tak jdeme. Poběžíme zadem na Partyzán. Gandalfa beru na volno. V tom sněhu by mě uvláčel. Od včerejška lesem zřejmě nikdo kromě místních bezdomovců, kteří obývají bývalý bunkr hraničního opevnění, nešel. My se pokoušíme o běh. Vztekám se. Krok, skluz, dva kroky , skok... Rytmus běhu veškerý žádný, bořím se nebo kloužu. Připadám si jako na šikmém pásu, který mi ujíždí pod nohama. Vůbec mi to nejde. Garmín ukazuje neuvěřitelné časy na kilometr, 9 minut není výjimka. Když se konečně na chvíli dostaneme na uježděnou lesní silničku mám pocit, že mi z bot odpojili valník. Ani ten pes nelítá jako včera. Z kopce se nebojím to pustit, nohy mi drží vysoká vrstva sněhu :-). Po tomto zimním krosování ještě oběhneme zoopark.

33

14 klometrů ve sněhu a mě představa seběhu Řípu (srovnatelné s Partyzánem) naplňuje obavami. V oblevu přestávám věřit.

  6. prosince. Pondělí ráno. Sněží. Auto zaparkuju před školou. David mi píše do matematiky, že ke mně odpoledne z Prahy poběží a že mu mám v půl čtvrté vyjet naproti na kole. Zešílel...  Pořád sněží. Ve dvě opouštím školní budovu. Nemůžu vyjet, lopatou odhážu sníh od levého předního kola a šesťáci mě vytlačí na silnici. Doma si odházím sníh z místa na zaparkování. Gandalfa jdu vyvenčit na pole. Běhá sem tam v záplavě sněhu, nesdílím jeho veselí. Sněží čím dál víc. Ze sklepa vyndavám kolo. Prý se musím naučit jezdit ve sněhu. Já! Která kolo uklízí s prvními plískanicemi a nasedám naň po jarní oblevě... Přes Letky potkávám pár chodců, asi nechápou, proč se v chumelenici vydávám směrem k Řeži. Klouže to,i mini kopečky vyjet nalze, přední kolo se protáčí a nejede (naneštěstí tu nejsou ani žádní šesťáci, co by mě roztlačili). První kilometr těsně pod sedm minut. Závratná rychlost. Zjišťuji, že stezka do Řeže je nejetelná (pro mě), snažím se několikrát nasednout a rozjet, ale v členitém terénu a hlubokém sněhu kolo tančí jak baletka a já nestačím vyrovnávat balanc. Padám na levou stranu, než vyndám nohu z klipsny jsem v bílé peřině a kolo na mně. No, do pr.. ulevuju si a je mi jasné, že pokud mám jet v sobotu na kole, tyhle zapeklitý věcičky na šlapkách nechci. Zvedám se jak želva z krunýře a kleju. Kolo k vlakové zastávce už jen tlačím. Jsem zpocená jak myš. Za mnou troubí vlak. Asi s kolem zmítám tak, že to vypadá, že každou chvíli spolu spadneme do kolejiště. Pípne kilometr. Krásných 12 minut. Co mi to říkali? Že na Řípu se rychlost dvojice řídí rychlostí běžce? No nazdar, tak to běžec bude brzy v trapu a já bídně zhynu přikryta kolem na zasněžené pláni... Zbytky sil přenesu kolo přes koleje a nasedám. Teď už mi nevadí, že to klouže. Zbaběle ale nejedu přes Řež po červený, ale po silnici. Kousek za vsí potkávám Davida, doslova po něm hodím kolem i propocenou bundou a ječím, že s klipsnama pojedu ve sněhu jen přes svou vlastní mrtvolu. David nechápe, proč zuřím. Rozběhnu se po silnici tempem v posledních dnech nevídaným. Připadá mi že létám. Stejné 4km jsem běžela o 7minut rychleji než jsem jela na kole... Na konci té zatracené stezky z Řeže do Letek jsem počkala na Davida a jeho kolo :-). Taky kus tlačil.

44

  V oblevu už nevěřím. Modlím se, aby se alespoň moc nevyplnila předpověď, kdy má do středy sněžit a od čtvrtka se ochladit. Modlím se, ať už nic nepadá. Zimu i bílou krásu během ní mám fakt docela ráda, ale to kolo mi ve sněhu přeci jen kapku překáží ;-).

  7. prosince. Úterní ráno - šest hodin. Vycházím se psem před dům. Přes noc napadlo dalších pět čísel sněhu. Pořád hustě sněží...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 s0c s0c | Web | 6. prosince 2010 v 20:46 | Reagovat

Teda mate muj respekt. V tomhle pocasi na Rip... budu drzet palce :)

2 ll ll | 7. prosince 2010 v 8:46 | Reagovat

Na to se nedá říct nic jiného nž že jste draci :)

3 mapo mapo | 7. prosince 2010 v 9:48 | Reagovat

Klipsny fakt nee...

4 Radka Radka | 7. prosince 2010 v 10:00 | Reagovat

My zrejme nechame kolo doma a oba "jen" pobezime. R.

5 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 25. února 2011 v 19:09 | Reagovat

Máš to tu hezké

6 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 7. července 2011 v 21:32 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

7 dav dav | E-mail | Web | 11. července 2011 v 10:00 | Reagovat

Vyhrát nechci nic a už nám sem prosím s takovým komentářem vůbec nelez! Dík.

8 Akshay Akshay | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 6:05 | Reagovat

Pěknej blog

9 KulIcok KulIcok | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 23:06 | Reagovat

Seal armpit delivers discomfort, aches. To delay trip in the hospital is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be cancer illness. But most often it is result regular use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, intense sweating. Inflammation triggers narrow blouse, polluted razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/the-whole-truth-about-the-painless-lump-in-armpit>sore lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump getting hot? This is the boil that should will have to be opened, then drink medications. first stage treat solutions, anti-inflammatory drugs. If the ailment switched to second stage, the required surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama