...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

PF

24. prosince 2011 v 14:30 | dav |  Když to nepatří nikam, patří to sem
Ahoj všichni naši běžečtí kamarádi, blogoví čtenáři a přátelé a všichni ostatní spoluběžci. Omlouváme se Vám, kdo jste si navykli pravidelně nacházet u nás pravidelnou měsíční porci běhacího a jiného povídání. Nějak jsme se začali s psaním flinkat, asi proto, že z pohledu běžeckého se nám prosinec příliš nevydařil. Nebylo o čem psát. Vždy buď někdo z nás marodil nebo pro změnu klempíroval jeden ze psů.

Nebo se pro změnu cosi schumelilo (výraz v souvislosti s letošním prosincem lehce nepatřičný:-), co nás od běhání odvedlo kamsi jinam. Už docela chápeme běžecké výpadky svých kamarádů a známých. Člověk tak nějak mine pár možností, kdy by vyběhnout mohl, projde kolem pár volných okének v jinak nabitém dni a už se to pak s ním jen veze. Vedle příčin zcela objektivních jsou ty i ty vědomě vykonstruované. V tomto směru člověk občas překvapí sám sebe vlatní vynalézavostí.
Nebo si jen tak nechá běhací (nebno jinou) příležitost mlčky proklouznout mezi prsty.

A totéž v bleděmodrém platí i o psaní. Objeví se myšlenka či nápad, ale nějak není vůle prověřit její nosnost. Zamyslet se a začít psát. Inspirace přichází s tužkou v ruce. Jediný způsob jak ověřit, kam ta která cesta vede, je vydat se po ní. Možná bude slepá, možná nás dovede k malému zázraku, možná jen k dalšímu rozcestí. Možná zjistíme, že nevede naším směrem a vrátíme se. A možná její směr vezmeme za svůj a vydáme se po ní.

Chceme si do nového roku slíbit, že nebudeme bez povšimnutí míjet cestičky, které nám život nabízí. Možná po nich budeme běhat, možná jen chodit. Ale chceme objevovat. To vnější i to uvnitř nás. Budeme se pozorně rozhlížet všude, kam nás naše cesty zavedou.

A přesně tohle přejeme do dalšího roku i Vám všem ostatním. Pozorné a vnímavé oči, duši citlivou a přístupnou všemu novému. Vstřícný pohled na svět a svět vám/nám na oplátku otevře svou náruč. Přejeme teplou náruč všem lidem lidem dobré vůle.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ll ll | 24. prosince 2011 v 16:55 | Reagovat

At vzdy najdete tu spravnou cestu a at vám všechny cesty prinášejí radost Hezký vánoce.

2 12HonzaDe 12HonzaDe | E-mail | 25. prosince 2011 v 20:56 | Reagovat

At se dari! Nekdy je potreba se trochu zastavit, rozhlednout, aby clovek vedel, kam zase bezet:). A to jak obrazne, tak doslova.. At se dari! 12:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama