...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Houbaři v Krušných

21. března 2012 v 20:48 | Gábina a dav |  Běželi jsme
Kdy? 17. března 2012
Kde? Krušné hory - Hora sv. Šebestiána - Nový dům - přehrada Kamenička - Bezručovo údolí po modré - Strážiště - Chomutov Březenecká
Kolik? 25 km

Gábina je patriot. Krušné hory okolo Chomutova jsou pro ní nejkrásnější místo na světě. Ne že by neměla pravdu, ale nemusela by to pořád tak roztrubovat, nebo nejkrásnější dlouho nezůstanou. Část jejich kouzla totiž spočívá v jisté opuštěnosti. Už kousek nad městem se najdou místa a trasy, kde celý den nepotkáte živáčka. Dokonalá síť lesáckých cest, kde si lidskou společností přesycený kantor může vyspravit utahanou dušičku. Jsem člověk, který by si postavil Hospodu na mýtince. Samota v Krušných je úchvatná. Zmizím z civilizace na několik hodin a vrátím se dokonale odpočinutá a pročištěná. Jenže to má háček. Všechna ta krása začne dostávat větší smysl, pokud ji člověk má s kým sdílet. A možná také se pochlubit. Já byl logicky první na ráně. Mít korunu za každý kilák, co jsme tady spolu nachodili a naběhali, výrazně si polepším finanční rozpočet.


Jako další oběť přišli na řadu naši běžečtí kamarádi z Klubu letmých houbařů. Tak dlouho a neúnavně páchala Gábina osvětu, až se jí poměrně narychlo podařilo přesvědčit několik časově velmi vytížených přátel, že nejlepším místem na běhání je právě Chomutov. Že není nic lepšího, než o víkendu časně vstát a jet z Prahy sto kiláků, jen aby se proběhli po Krušných horách. Rozjela masovou agitaci. V rámci propagandy vytyčila trasy, sebrala fotky (ty nejhezčí, sluníčkové:-), rozeslala pozvání s mapovými podklady. Trasa z Hory sv. Šebestiána byla trochu hrou vabank - v tuhle předjarní dobu bývá nahoře ještě hojně sněhu. Obvolala jsem kamarády a když známá z Šebíku řekla, že na loukách a rašeliništích je sněhu pomálu, bylo rozhodnuto. Bylo mi jasné, že v lese to může vypadat jinak, snad mně Houbaři nebudou moc spílat :-).


Výsledkem této nátlakové akce bylo, že jsme se v počtu šesti ještě spolu s dvěma psy sešli v sobotu něco po desáté v Chomutově na autobusáku. Trocha napětí, jestli se vejdeme do maličkoho autobusku na Šebík. A pak už jen dlouhý běh v krátkých trikách, nejdříve uprostřed prosluněných tajících hor, ve finále probouzející se jarní přírodou. Po červené k Novému domu - když na tomhle kopci není sníh, nebude ho moc ani u novodomských rybníků.


Navigace nám občas trochu selhala a plánovaná trase se ukázala neprůchodnou, ale nějak jsme si poradili :-). Po modré odbočit opravdu nešlo :-), naštěstí lesácká cesta o pár desítek metrů dál byla zasněžená už jen nepatrně.


Psi se baví nezávisle na terénu, jednou běží po břicho ve sněhu, pak se zase brodí potokem, ale neustále z nich srší energie a dobrá nálada. Jako by to bylo nakažlivé :-). Gandalfův první delší výběh po tom hrůzostrašném zápalu plic. Chtěla bych mít, ne po dvou měsících bez pohybu, ale po týdnu takovou výkonnost jako on dnes :-).


...jóóó´z kopce, to se to běží :-) Tady jsem půjčil pro jednou foťák Zdeňkovi, abych nevypadl z dokumentace. Právě všem líčím, jak tu za pár měsíců nebude vidět skrz náprstníky :-).


....rybníky nahoře jsou stále ještě pod ledem. Vedro, trička, led... I v létě tu bývá nutná větrovka, jelikož vichr z hor neúnavně fičívá. Dnes absolutní bezvětří.


... ale jaro se už hlásí. Zas je tu to pitomý jaro, ptáci řvou a ....však to znáte:-)Umírám žízní, před měsícem mráz až praštělo, teď přes dvacet stupňů i na Šebíku :-)....nakonec ještě společné foto.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | 22. března 2012 v 13:07 | Reagovat

Velmi pekne.Snad se nekdy prijedu projit nebo probehnout krusnymi horami.
martin

2 Martina Martina | 24. března 2012 v 18:08 | Reagovat

Mám moc ráda váš blog. Už ho nějaký ten čas sleduju a průběžně si pročítám články z dob, kdy jsem ho ještě nesledovala.:) Musim říct, že to dělám jen ná málokterém blogu. Mám ráda, jak se Vašimi běžeckými zážitky proplétají zážitky se psy..jsem totiž taky majitelkou jedné poměrně dosti temperamentní fenky, se kterou teď už běhám častěji než bez ní...není nad to zabít dvě mohuchy jednou ranou(unavid dvě těla jedním během:)). Takže díky za Váš blog a ať Vám to běhá.

3 Gábina & David Gábina & David | E-mail | Web | 25. března 2012 v 17:33 | Reagovat

Tobě díky za hezký komentář, jsme rádi, nejen že se někomu u nás líbí, ale že nám to taky mapíše, to máme hned chuť zase nějaký nový příspěvek zase vyplodit:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama