...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Zasněžený víkend a 7000. kilometr

29. října 2012 v 12:04 | Gábina a Dav |  Milý deníčku...
pátek 26. 10. 2012
Před polednem přijíždíme do Chomutova. Je zataženo, nevlídno. Nechám přezout auto do zimního a vydáváme se na krátkou proběžku. Včera jsem se docela zničila při tréninku v Krčáku, tak dnes plánujeme jen pár výklusových kilometrů okolo Zooparku.

27. 10.2012
Pohled z okna je jak rána mezi oči. Všude sníh a pořád padá. Z výběhu na Lesnou asi nic nebude. Vydáváme se místo do Vysoké Pece na farmářské trhy a nakoupíme spoustu zaručeně zdravých potravin :-). Prší a sněží zároveň, za chvíli jsme promáčení a prokřehlí.David mě umluví, že vyběhneme alespoň na chvíli. Vybírám trasu okolo Strážiště, nechce se mi někam popojíždět autem. Chumelí, fičí, všude kolem bláto, sníh. Vybíháme k hotelu Partyzán. Vůbec mi to zpočátku neběží. Až když v klouzajdě nastoupáme asi sto padesát metrů se nohy trochu rozbíhají. Kolem je neuvěřitelná podzimnozimní atmosféra. Barevné listí ještě nestihlo opadat ze stromů a je zasypáno silnou vrstvou sněhu, která ohýbá a láme větve i tenké kmeny mladých stromů. Zimní a
podzimní barvy najednou kouzlí neuvěřitelné kreace. Psi jsou nadšení z prvního sněhu a lítají po svazích v čerstvě napadlých deseti centimetrech jako šílení.


Oběhneme Kočičák, po červené přejdeme přes Blatenskou silnici a velkým půlkruhem se dostáváme pod Strážiště. Domů se nám ještě nechce, nějak se nám ten boj s rozzlobenou přírodou začal líbit. A tak místo dolů, zatočíme do kopce znovu ke Kočičáku. Pípá dnešní pátý kilometr. Můj sedmiticící za tři roky a dva měsíce. Za posledních osm měsíců dva tisíce. Pro ultraběžce málo, pro hobíka neskutečně moc. Sama se citím občas (ultra) hobíkem :-), závody můžu, ale nemusím. To, co mi dodává obrovskou energii a relax jsou běhy jako ten dnešní. Všechno kolem je jako ve fantastickém snu, příroda vytváří neuvěřitelné obrazy. Se mnou je v lese člověk, kterého mám ráda, psi, kteří mi vždycky zlepší náladu svým blbnutím, co víc chybí ke štěstí?


28. 10.
Sluníčko. Modrá obloha okrajkovaná mráčky. Jedeme do Bezručáku. Chvíli lituju, že jsem nezaparkovala ještě na konci města, před vjezdem do údolí. Jakmile vjedu do aleje u silničky běžící podél říčky Chomutovka, začnou přední sklo bombardovat padající zmrazky, listí a kousky větviček. Doufám, že na nás nepadne žádná velká větev :-(. Na silnici jich leží docela dost.


Auto necháváme na volné ploše u prvního mlýna a vydáváme se přes třetí mlýn do kopce po staré silnici na Šebík. Jsme tu úplně první, naše stopy rozrušují souvislou vrstvu sněhu. V deseticentimetrovém prašanu se nahoru nedá běžet moc rychle. Kocháme se, chvíli mraky, chvíli sluníčko. V blyštícím se sněhu zlatě září javorové listí, červená bukové. Klemby stromů nad námi tvoří nádherný Boží chrám, který se s každým mráčkem barevně proměňuje.


Dobíháme ke studánce pod Horou sv. Šebestiána. Je to přesně osm kilometrů od našeho auta. Hledáme kešku, ale ta je ukrytá někde pod sněhem. Riskovat sklouznutí do ledové říčky se nám nechce. Tak asi až na jaře...


Ke studánce dobíhá běžkyně se zeleným camebagem na zádech, pozdravíme se, hned pak otáčí a běží dolů. Taky se vydáváme zpět. Psi jsou jak šílení, mám strach, aby mi zas nepodrazili nohy. Lítají v prašanu a tahají se o klacky. Trochu je zpacifikujeme a zrychlujeme krok. Mineme běžkyni a David se rozbíhá docela zostra. Dva kilometry běžíme těsně pod pět minut, je to sice z kopce, ale ten sníh nás přeci jen trochu brzdí. Připadá mi, že u auta jsme za chviličku. Pro blížící se zimu mám jediné přání. Ať je co nejvíc zasněžených prosluněných dnů, které budeme moci tak báječně strávit na horských cestách.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marcela Marcela | 29. října 2012 v 12:52 | Reagovat

Krásný fotky a velká gratulace k sedmitisícímu kilometru. Ať jich ještě naběháš, kolik budeš chtít :-)

2 1bubobubo 1bubobubo | 29. října 2012 v 16:11 | Reagovat

7000km to je opravdu parádní číslo, jen tak dál a s radostí:-)do dalších 7 tisíc.

3 AprilRuns AprilRuns | 29. října 2012 v 19:00 | Reagovat

Vsechno paradni - zimni vybeh, objem nabehanych kilometru, nalada,.... diky za fotky.

4 kotouc01 kotouc01 | E-mail | Web | 30. října 2012 v 10:15 | Reagovat

Paráda ... nádherné fotky. Přesně takové běhy mám rád. Děkuji za podporu motivace pro běžce - začátečníka.

5 jirka Strang jirka Strang | 31. října 2012 v 6:29 | Reagovat

no teda, úúúúžasné fotečky.....co s sebou berete za foťák.....?

6 Gábina & David Gábina & David | E-mail | 31. října 2012 v 9:33 | Reagovat

Jsme rádi, že se naše povídání i fotky líbí, díky za reakce:-)).

Jirko, tahám po kapsách Panasonic DMC-FS12. Maličký kompakt, který mi Gábina asi před třemi roky nadělila. Myslím, že není nijak výjímečný, jen dělá na svou velikost docela dobrá makra. Co ale musím pochválit je jeho odolnost vůči poměrně macešskému zacházení. Mám ho při běhání v ruce, a to občas i při závodech, potkává se se sněhem, deštěm, gely a iontovými nápoji, prachem po kapsách, o mé zpocené ruce nemluvě. Abych ho plně využil, musím ho brát jako spotřební věc, ale až jednou odejde bude mi to dost líto.

7 Petra + Barry Petra + Barry | 31. října 2012 v 10:21 | Reagovat

Nádherné fotky! Články jsou skvělé vždy, s radostí hltám každý nový.

8 12honzade 12honzade | E-mail | 5. listopadu 2012 v 10:13 | Reagovat

Tenhle zapis jsem puvodne nejak minul a malem by mi utekl. Mily a strasne hezky fotky! Tak do dalsich 70.000 nebo 700.000 hodne zdaru a lehky krok:)! 12:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama