...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Pěšmo i běžmo I.

15. února 2013 v 17:29 | Gábina a dav |  Běželi jsme
sobota 9.2.
Jednou z mála výhod učitelského povolání jsou prázdniny. Gábina má jarňáky, proto jsme se rozhodli uspořádat malou společnou procházku i s Bárou a Joskem. Pochopitelně psy nemůžeme nechat doma. Hned ráno vyrážíme autobudem nahoru na Kalek.


První stoupání z Kálku po magistrále, sněhu o poznání více, než dole v Chomutově. Gandalf táhne nahoru jako o život, Boru nechávám se flákat, ještě nás pár kilometrů čeká:-). Bára je jak na vleku, Gandalf je povahou saňový pes.


Malebný kálecký kostelíček, nemůžu se toho pohledu nabažit, fotím ho kdykoli jdeme kolem.


Pořád po magistrále kolem Volárenského rybníka, do údolí Telčského potoka a dále na Rudolice.
Po půl hodině se vyklube sluníčko a to nás pak provází skoro celou cestu.
Cestou jsme potkali dva běžkaře, lesácké auto a párek krkavců.


Kostelíček v Rudolicích jsme jen minuli. Kolik lidí ho asi v minulosti navštěvovalo?
Cestou na Lesnou jsme se chystali odlovit kešku, dostali jsme se necelých dvě stě metrů od ní, dál nás ale sníh nepustil. Psům ale závěje nevadí, Gandalf se v nich pohubuje stylem "delfín skákavý"


Po silničce dojdeme na Lesnou, dáme polívku. Za chvíli tu startují závody spřežení, koukneme na konkurenci, necháme změřit Gandalfa na nový postroj a utíkáme z toho mumraje dolů. Mírně zakufrujeme než se dáme po zelené na Pyšnou. Příjemným překvapením je krásně urolbovaná cesta. Kousek pod Pyšnou dojdeme do údolí Nivského potoka, kde bohužel přejdeme kvůli sněhu další kešku.


Cesta už skoro nepřetržitě klesá až na Drmaly, pak do Jirkova. Sluníčko, idylka a romantika:-) Celkem jsme ušli 28 km. Psi doma na půl hodiny lehli a pak začali zase otravovat. Tak jsme jim něco nachystali i na další den.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama