...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Běžecký striptýz - varianta D ;-)

5. ledna 2014 v 21:35 | Gábina |  Když to nepatří nikam, patří to sem
5. 1. 2014 Podle Garmina +5 stupně C, subjektivně 2

Varianta D
Plán - běžet pomalu, abych se moc nezpotila. Terén, bláto, kopečky, kamení, lesní cesty, délka okolo dvanácti kilometrů. Chci, aby si koleno zas postupně zvykalo, že bude běhat venku uprostřed drsné přírody, ne jen někde po pěknejch cestách v Kunraťáku. Pro zpestření tras tedy jedu autobusem do Jílového u Prahy. Jsem připravena na veškeré typy počasí: na zádech bágl, v něm tenká větrovka s dlouhým rukávem, teplejší běžecká větrovka s podšívkou, tenoučké šusťákové kalhoty, náhradní ponožky, náhradní triko, návleky. Výbava jak na Gerlachovský štít. Ale běhat s báglem se zátěží taky potřebuju. Spojuji nutné s užitečným ;-).

Nic nebudu přehánět. Vybíhám v legínách, tenkém tričku s krátkým rukávem, tenké běžecké nefuk mikině a šusťákové vestičce bez rukávů. Tenká čapka, rukavice, nákrčník. Dnes mi bude akorát. Kdyby náhle přišla vánice, vše potřebné mám.

Cesta po zelené na Libeř sice vede z kopce, běží to bez většího úsilí samo, ale po kilometru opět známá situace. Je mi vedro. Vestička, čepka i rukavice mizí na zbytek běhu v ruksaku. Z nákrčníku dělám čelenku, ne kvůli pocitu chladu na čele, ale kvůli tomu, aby mi pot neodkapával do očí. Během dalších cca pěti kilometrů je mi opravdu docela příjemně. Bohužel tento stav končí kufrem a seběhnutím z modré někam do pr... Po kilometru luxusní lesní cestou končím u chat, za kterými je jen širé pole. Nerada se vracím. No co, zažiju pravý, nefalšovaný, přespolní běh. Už po pár krocích lituji. Boty se propadají mazlavým bahnem, ve kterém zůstávají přicucnuté jako přísavky. Při tempu devět minut na kilometr ze mě leje víc než v posilovně. Myslím, že žádný speciální fitness stroj nedokáže nasimulovat odpor bahna při pokusu v poklusu se od něj odlepit. Když se jak na sněžnicích doplácám k jakési cestě, která probíhá kolmo na můj směr, odkapává ze mě pot a opadávají mohutné hroudy bláta.


Vytahuju mapu a vzápětí zahlédnu žlutou značku, která mě vede do Psár. Fouká a já musím další kilometr docela přidat na tempu, jelikož mám už obě vrstvy úplně promočené a nechci vykosnout. Zrychlený přesun ovšem zapříčíní další návaly potu...

V Psárech se rozhoduji pro červenou směr Horní Jirčany, tam buď chytnu autobus nebo poběžím ještě o vísku, dvě dál. Vyfuním kopec mezi chatami a po pár desítkách metrů už na vršku mě zaujme množství aut na lesním rozcestí. Že by nějaký happening? Letmo přejíždím očima plakátek, kterých je tu několik: "Dnes hon na kance, opusťte neprodleně tento prostor." Sice jsem špinavá jako ..., ale takový adrenalin zda honitbou proběhnu bez úhony si opravdu nehodlám dopřát. Odbočuji a do Psár běžím jinou (bohužel) cestou dolů. Tempo záhy dosahuje opět devíti minut, s tím rozdílem, že pole nebylo z kopce a bahenní gravitace působila pouze kolmo. Nyní napůl cupitám, napůl kloužu, při čemž se opět občas bota do bahýnka přilepí a nechce ven. Rosím se chladným potem. Když se tady vyválím, nevezmou mě do autobusu... Konečně jsem na "normální" cestě, kde jsou jen "normální" louže a "normální" bláto. Dobíhám na zastávku Psáry - Štědřík. Autobus mi jede za necelou půlhodinku. Na další stanici je to necelý kilometr, stoupám tedy ještě do Dolních Jirčan.

Dvanáct minut do příjezdu autobusu, jsem v čekárně mokrá jak myš. Nikde, nikdo. V mžiku vytáhnu na lavičku vše potřebné. V další vteřině stahuji mikinu i triko. Nějaká slečna nakoukla do budky a rychle zděšeně vycouvala. Nevím proč. Podprsenku jsem si způsobně sundavám až pod novým trikem. Na něj pak natahuju všechny tři větrovky a přes strašně zaprasené běžecké legíny čisté černé šusťáky. Z budky vychází úplně jiná osoba, než která do ní před pěti minutami vešla.

Dnes jsem na to vyzrála. Žádný striptýz na schodech. Ještěže autobusové zastávky mají tak útulné čekárny :-) - převlékárny.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 12:) 12:) | E-mail | 9. ledna 2014 v 22:33 | Reagovat

Koukam, ze to neustale vylepsujes... No to jsem zvedav, co prijde priste..:)
Ale je videt, ze to mas fakt zmaknuty! 12:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama