...aneb ve dvou se to (někdy:-) lépe běží..
                    strasti a slasti páru na trati

Stranické dilema u příležitosti padesátého výročí

12. března 2014 v 13:41 | dav |  Když to nepatří nikam, patří to sem
Sedím ráno polooblečený v zadumání na posteli a snažím se navléknout do ponožek. Lehká melancholie má své opodstatnění, už více než hodinu mi není cet ale sát. Přemýšlím, co si tak přát..., jasně štěstí a zdraví. Také pevnější vůli a krapet vnitřní kázně. A lepší sebeovládání. Ale to (bohužel) není nic, co bych mohl dostat, o to se musím zasloužit. Do stejné kategorie patří štěstí pro mé blízké a potažmo i světový mír (viz Sandra Bullock ve filmu Slečna Drsňák :-). Už skutečnost, že nedokážu vyslovit žádné konkrétní přání znamená, že jsme vlastně šťastný člověk. Vím to a opravdu si toho vážím.

Sakra, zase blbě, ponožky mám obráceně. Pokolikáté už. Na vysvětlenou pro neběhavou část návštěvníků našeho blogu: běžecké ponožky jsou anatomicky tvarované, tudíž je třeba rozlišovat, kterou ponožku na kterou nožku. Na rozdíl od bot, kde je pravá od levé k rozeznání na první pohled, jsou ponožky od výrobce předem popsané a označené. Jenže designéři jsou různí a tudíž ani popisy nejsou jednotné. Ani co do barvy ani umístění na příslušné fusekli. Někdo volí špičku, někdo zase lem, zde se nabízejí dvě varianty, uvnitř a vně. Ani velikost písmen není optimální. S přibývajícími léty a hodinami s očima upřenými na monitor (já vím, většinou stejně ztráta času) se akomodační schopnost oka rapidně snižuje a já se často marně snažím ty blechy rozšifrovat. Po chvíli dlouhém luštění sice zjistím adresu webových stránek výrobce a vzrušující skutečnost o procentním podílu eleastanu, ale ne to nejpodstatnější, na kterou nohu si fusku navléci.

Evropská Unie nám zglajchšaltovala už kde co, máslo, rum, syrečky, ale aby se v Bruselu dohodli na něčem tak podstatném, to ne. Takže vyřešeno, už mám přání a jeho splněním tímto deleguji svého europoslance: V zájmu nás krátkozrakých, sjednoťte rozlišovací označení na běžeckých ponožkách ve všech zemích Unie. Ušetříte mne tím potupného zírání dovnitř ponožky a neméně ostudného přezouvání se už přímo na trati. Předem děkuji!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gábina & David Gábina & David | 12. března 2014 v 17:47 | Reagovat

Pokud si po ránu neoblékáš moje ponožky, tak to stále ještě jde :-)

2 vrána Sára vrána Sára | 12. března 2014 v 23:13 | Reagovat

Hlavně abys mi ponožky nenavlékal na zobák jako v jedný reklamě

Krrááááá,krá,kráá.

Sára

3 AprilRuns AprilRuns | E-mail | Web | 13. března 2014 v 17:09 | Reagovat

Zajimalo by me, jestli nekdo uz empiricky zjistil, co nastane v pripade chybneho navleknuti? Jinak vsechno nejlepsi!

4 12:) 12:) | 13. března 2014 v 23:04 | Reagovat

No tak vitej mezi dospelymi:)..
Mimochodem, uz se mi nekolikrat podarilo bezet s obracene nasazenymi ponozkami a s dokonce jinymi pary.. A pozor.. mohu prohlasit, ze po cca 15-20km se nestalo vubec nic!:)
Takze klid.. nemusime se s tim zase trapit..
At nam to beha a ta se nam jeste lip zije.. MSF! 12:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama